Lukostreľba

Môžete strieľať z lukov s dreveným stredom a drevolaminátovými ramenami s mieridlami, vhodný pre začiatočníkov na terčovú streľbu zo vzdialenosti od 5 do 10 m, podľa vyspelosti strieľajúceho. Základná časová jednotka je 10 min. Odvážte sa vyskúšať niečo nové !!!

 

História

Lukostreľba vznikla začiatkom 16. storočia pred naším letopočtom a odvtedy sa stal luk jednou z najpoužívanejších zbraní vôbec. Používal sa v armáde, na ochranu a tiež na lov. Postupne boli luky ako zbrane nahradené kušami a zbraňami na pušný prach. Schopnosti ovládať luk sa stávali čoraz zriedkavejšími, využívanými pri obradoch a občas pri love. Zaujímavosťou je postavenie lukostreľby v japonsku, kde jej vojenské využitie postupne prerástlo do exaktne definovaného bojového umenia nazývaného Kyudo. Faktom je, že v stredovekom japonsku bol luk zbraňou samurajov. Lukostreľba nezostala len bojovým umením, ale preniesla sa aj do náboženských obradov. 

Ako šport je dnes lukostreľba súťažou medzi strelcami, ktorí strieľajú na kruhový terč v rôznych vzdialenostiach. Dnešné luky a šípy sa však od tých zo stredoveku značne líšia. Na Olympiádu sa používa takzvaný zvratný luk, pretože jeho konce sú zahnuté smerom dopredu, dajú sa zložiť a sú vyrábané z dreva a laminátu. Tieto luky sa navyše môžu vybaviť rôznymi doplnkami ako sú napríklad mieridlá, či stabilizátory

Otváracie hodiny

 •  
 •                                        MÁJ , JÚN 2014
 • od 10:30 – 18:00 hod. – každú sobotu a  nedeľu +  1.5., 2.5., 8.5. a 9.5. 
 •        
 • JÚL, AUGUST 2015
  po - pia od 9:00 - 17:00 hod
  so - ne od 9:00 - 18:00 hod
 • SEPTEMBER, OKTÓBER 2015
 •  od 25.10.2015 je letná sezóna ukončená                  
 • V prípade nepriaznivého počasia bude stredisko zatvorené.
Voľné ubytovanie
Typ ubytovania
Príchod:
Deň Mesiac Rok
Noc(í) Izba (y) Deti?
Osôb Deti (vek)
Rozšírené vyhľadávanie
© SITOUR, spol. s r. o.


© 2018 . Snowparadise a.s., office@snowparadise.sk  - Všetky práva vyhradené.

 

Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, s.r.o. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, s.r.o.

Dnes je Štvrtok 20.09.2018. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.
Horská služba Kysuce: +421- 41- 4382 120
Sunparadise