Sudopark Klokočov

Kúpele na dušu – miesto kde zabudnete na každodenný stres a zažijete pôvab minulosti s komfortom dneška...

klokocov Kúpacie sudy sú určené pre rodiny s deťmi, ktoré chcú tráviť spoločné chvíle odpočinku, jednotlivcom k relaxácii pod šírim nebom, alebo kolektívom, ktorí sa chcú zabaviť netradičným štýlom. Kúpací sud je v podstate z vonku drevená kaďa, z vnútra nerezová vložka, vykurovaná nerezovou pecou zabudovanou priamo vo vode. Priemer sudu je 2m a je určený pre max. 6 osôb. Sud má zabudovanú pieskovú filtráciu a masážnu trysku. Voda, ktorou sa sudy napúšťajú je čerpaná zo 40m hlbokého vrtu. Vykuruje na teplotu 38-41 st. Pri tejto teplote pôsobí na telo ako sauna a vyžaduje si schladenie.

Pravidelné kúpanie v horúcich sudoch má nesporné zdravotné účinky podobné ako sauna. Avšak nie príliš priaznivé veci ako dýchanie horúceho vzduchu, uzavretie v malom priestore, nedostatok kyslíka, v kúpacích sudoch odpadajú a sú nahradené príjemným čerstvým vzduchom až s "prebytkom kyslíka", výhľad na prekrásnu prírodu alebo hviezdnu oblohu.

Sudopark má 3 vykurované sudy s kapacitou 6 osôb/sud. 1 chladiaci sud zabudovaný v zemi so stále pretekajúcou pramenitou vodou. V okolí je k dispozícii šatňa, odpočiváreň a ohnisko s posedením.
 

klokocovPrevádzková doba:
Piatok 14:00 – 22:00
Sobota 10:00 – 22:00
Nedeľa 10:00 – 20:00
 
Ceny:
Jednorázový vstup na 2 hod.:
Deti – 5,- Eur
Dospelí – 7,- Eur
(V cene je osuška, možnosť zapožičania županu)
Prenájom celého sudu na 2 hod.: 25,- Eur
www.sudopark.sk,
 
GPS súradnice: N 49.4716° , E 18.58049°

Posledné 2km príjazdovej cesty nie sú zaznačené v bežných navigačných mapách, iba v turistických. Spomínaný úsek je lesná cesta a vyžaduje pomalú, opatrnú jazdu. Dá sa však normálne zvládnuť s bežnými automobilmi. Neodporúčame vchádzať so športovými zníženými podvozkami. V zimných mesiacoch sú vhodné reťaze alebo náhon 4x4.

Ak prichádzate z centra Klokočova (motel Klokočovan), dajte sa smerom na Hlavice, Olešnú. Cca po dvoch km prídete do časti Klokočova - Hlavice, začiatok Hlavice je označený dopravnou značkou. Asi po 150 m od dopravnej značky "Hlavice" odbočte na prvej odbočke vľavo, pokračujte rovno medzi domami, na ďalšej "T" križovatke rovno, mierne do kopca. Potom prídete na horizont za ktorým vás čaká prejazd cez malý potôčik. Tu prichádzate na lesnú cestu, zľava miniete odpadkový kontajner a dáte sa doľava cez most. Mierne stúpate cca 1.5 km lesom, až prídete do Drevenej dediny, po ceste miniete niekoľko ďalších dreveníc.

klokocov

Otváracie hodiny

 •  
 •                                        MÁJ , JÚN 2014
 • od 10:30 – 18:00 hod. – každú sobotu a  nedeľu +  1.5., 2.5., 8.5. a 9.5. 
 •        
 • JÚL, AUGUST 2015
  po - pia od 9:00 - 17:00 hod
  so - ne od 9:00 - 18:00 hod
 • SEPTEMBER, OKTÓBER 2015
 •  od 25.10.2015 je letná sezóna ukončená                  
 • V prípade nepriaznivého počasia bude stredisko zatvorené.
Voľné ubytovanie
Typ ubytovania
Príchod:
Deň Mesiac Rok
Noc(í) Izba (y) Deti?
Osôb Deti (vek)
Rozšírené vyhľadávanie
© SITOUR, spol. s r. o.


© 2018 . Snowparadise a.s., office@snowparadise.sk  - Všetky práva vyhradené.

 

Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, s.r.o. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, s.r.o.

Dnes je Nedeľa 23.09.2018. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.
Horská služba Kysuce: +421- 41- 4382 120
Sunparadise