Mobilná aplikácia Veľká Rača

Lanovky 5/7
Zjazdovky 16/16
Sneh 60 cm
Zobraziť Mapu

Počasie

Predpoveď 16. 01. 2017

Ešte sa len začala druhá polovica januára, ale už by som mohol povedať, že taký parádny január sme tu už dávno nemali. Užili sme si už všetky prejavy zimy a teraz opäť nastupuje tá najkrajšia zima. V oblasti Veľkej Rače bude prevládať slnečno, v dolinách hmly a inverzná oblačnosť, slabý vietor a zosilňovanie mrazov. Pre lyžiarov skutočný zážitok. 

V strednej Európe sa bude v tomto týždni udržiavať tlaková výš. Ešte dnes a v utorok k nám môže zasahovať oblačnosť z Poľska a prípadne aj padnú nejaké vločky, ale potom už jasno a bez zrážok a zosilňovanie mrazov. Mrazy sú zatiaľ od -5 až -10 st. Cez víkend sa bude meniť prúdenie na južné a atmosféra sa asi oteplí vo výške okolo 1400 m  na-3 až  nulu.

Pravdepodobne až v utorok 24.1. bude viac oblačnosti, ale má prísť od juhu, a tak sa môže stať, že k Veľkej Rači sa ani nedostane a slabé sneženie asi tiež zostane len na západnom Slovensku. Avšak v ďalších dňoch  hrozí zosilnenie teplejšieho juhozápadného prúdenia a teplota asi vystúpi aj v oblasti Veľkej Rače až na +5 st. a bude aj silný teplý juhozápadný vietor. S ochladením sa ráta okolo 27.-28.1. asi na -5 st. , takže topenie snehu bude len prechodné, ale súčasne vtedy treba rátať aj s dažďom.

V tom prevládajúcom juhozápadnom prúdení k nám budú postupovať z Atlantiku teplé a studené fronty, takže  sa bude striedavo otepľovať a ochladzovať aj v ďalších dňoch. Ďalšie a už konečne výdatnejšie sneženie sa črtá na 29.-30.1. a snáď sa mrazivé počasie udrží aj v prvých februárových dňoch. Jurčovič