Mobilná aplikácia Veľká Rača

Lanovky 2/7
Zjazdovky 0/16
Sneh 0 cm
Zobraziť Mapu

Počasie s Jurčovičom

29. 3. 2018

V atmosfére vo výške okolo 1400 m sa udržiava teplota okolo nuly, takže oblaky sú plné vody a nie snehových vločiek. Poteší snáď aspoň to, že dnes sa očakávajú zrážky len okolo 1 mm.  V piatok podobne by sa mali vyskytnúť len prehánky. V priebehu soboty sa bude zosilňovať prílev teplého vzduchu od juhu, takže by sa mal zosilňovať dážď (asi aj nad 10 mm) a aj teplota asi o 3-4 st. vyššie.  Počasie bude pod vplyvom tlakovej níže, ktorá sa bude presúvať cez Čechy do Poľska a ďalej na severovýchod.

V nedeľu sa zmení  teplý južný vietor na chladnejší západný a do večera na studený severný. To znamená, že zrážková činnosť výrazne zoslabne a mali by sa vyskytovať snehové prehánky. Do pondelka by to mohlo dať 1-5 cm snehu. Vo výške okolo 1300 m by sa malo ochladiť asi na -5 st.  a vietor  by mal fúkať 30-60 a v nárazoch aj nad 80 km/h. V pondelok do večera by sa mala oblačnosť zmenšiť na polojasno až takmer jasno, aj vietor zoslabne a teplota by mala byť pod nulou.

To už bude k nám od juhu zasahovať výbežok vyššieho tlaku. Žiaľ, už v utorok by sa malo obnoviť teplejšie južné prúdenie a vo výške okolo 1400 m by sa malo otepliť až na +5 st. Bude to však väčšinou bez zrážok.  Do štvrtka by mala teplota stúpnuť až do +10 st.  To už od západu príde rozsiahla oblačnosť s dažďom a malo by napršať aj nad  20 mm.   V piatok 6.4. sa za frontom zase vyčasí a atmosféra sa ochladí na jeden deň  asi na -1 st., ale to už bude asi po sezóne.

Jurčovič